Redakcja

Pokaż wszystkie wiadomości

2015-04-27

Nowa wersja BricsCAD V15.2. jest bezpłatną aktualizacją zawierającą nowe funkcje i usprawnienia.

Już dziś dostępna do pobrania wersja 15.2 oferuje szereg nowości i usprawnień dotychczasowych rozwiązań. Najważniejsze z nich to:

Nowe możliwości Kursora Quad

Funkcje unikalnego kursora Quad™ zostały rozszerzone o możliwość rysowania elementów. Użytkownicy wywołując Quad (klikają prawym przyciskiem myszy) już nie tylko mogą modyfikować zaznaczone obiekty, ale również wstawiać nowe do rysunku.

Skrzyżowania Arkuszy Blach

Znaczące usprawnienie w projektowaniu arkuszy blach daje możliwość automatycznego tworzenia skrzyżowań. BricsCAD wspiera kilka rodzajów skrzyżowań.

Szczeliny połączeniowe są automatycznie zachowane i mogą być kontrolowane oddzielnie przez użytkownika. Nowa zmienna systemowa definiuje docelowy system CAM do rozwijania elementów arkuszy blach.

Serwis Web Map

Połączenie Map dodaje dokładnie zlokalizowane mapy do rysunku poprzez połączenie z serwisem Web Map. Jedna lub więcej danych 'warstw' może być wybrana do pobrania; użytkownik może określić rozdzielczość gruntu oraz ilość kafelków na które dane mają być podzielone. 10 najczęściej używanych połączeń danych jest zapamiętane do użycia podczas kolejnych sesji. Okno dialogowe Lokalizacji Geograficznej zostało przeprojektowane tak, aby użytkownik mógł definiować i przechowywać lokalizację geograficzną w rysunku.

Dodatkowe funkcje

Wersja 15.2 oferuje również następujące udoskonalenia:

  • Podstawową edycję 3D powierzchni brył zawierających geometrię splajnu
  • Odsunięcie z podglądem powierzchni brył 3D jak i z wykrywanymi granicami.
  • Import danych 3D z plików BIM oraz SketchUp
  • Umieszczone okno dialogowe ustawień tekstu wielowierszowego
  • Wsparcie fotometrycznych plików IES oraz sieciowego stylu oświetlenia
  • Auto-uzupełnianie komend poprzez wyszukiwanie środka tekstu

Ceny i Dostępność

Aktualizacja ta jest darmowa. Wszyscy użytkownicy BricsCAD'a z licencją V15 mogą pobrać tą aktualizację za darmo ze strony internetowej Bricsys.

Nowi użytkownicy mogą wypróbować BricsCAD'a na Windows, Linux i Mac przez 30 dni za darmo, pobierając go z www.bricsys.com. Aby zobaczyć pełną listę zmian, zobacz Informację o wersji na stronie www.bricsys.com/common/releasenotes.jsp.