Redakce

Zobrazit všechny novinky

17.11.2014

Co je nového v BricsCADu V15

BricsCAD V15 je propojením pokročilého 2D kreslení s inteligencí přímého 3D modelování na platformě Windows, Linux a Mac. BricsCAD V15 obsahuje řešení pro navrhování plechových dílů, stavební modelování BIM a nástroje pro výměnu 3D dat. To vše v souborech formátu .dwg. Zde je přehled nejdůležitějších vlastností BricsCADu V15.

Pás karet představuje nový způsob přístupu k nástrojům prostřednictvím tabulky nástrojových karet.

V uživatelském prostředí BricsCADu se budete cítit jako doma. BricsCAD zjednodušuje práci s výkresem možností používat pás karet a novým ovladačem směru pohledu.

Pás karet představuje nový způsob přístupu k nástrojům prostřednictvím tabulky nástrojových karet.

Směr pohledu je v ovladači znázorňován natočenou židlí a zvolíte ho klepnutím na jednu z šipek kolem náhledu židle.

Úpravy dynamických bloků za uzly

V BricsCADu můžete rychle a přesně vytvářet 2D technické dokumenty, půdorysy a jiné výkresy. Nyní BricsCAD V15 umožňuje také úpravu dynamických bloků prostřednictvím jejich uzlů.

Pomocí multifunkčních uzlů můžete dynamické bloky upravovat přímo ve výkresovém okně. Uzly umožňují rotaci, zrcadlení, zarovnání, změnu velikosti a změnu viditelnosti.

600 nových materiálových textur ve vysokém rozlišení

BricsCAD umožňuje přímé 3D modelování a vytváření strojírenských sestav ve formátu .dwg. Verze V15 přichází se 600 novými materiálovými texturami ve vysokém rozlišení.

Se 600 novými materiálovými texturami společnosti RedWay ve vysokém rozlišení je možné dosáhnout mnohem realističtější vizualizace.

Detekce hranic

BricsCAD ve výkresech automaticky detekuje všechny hranice. Toto malé vylepšení významně zjednodušuje práci ve 3D.

Pomocí technik intuitivního přímého 3D modelování můžete plechové díly vytvářet od začátku přímo v BricsCADu nebo pokračovat na projektech importovaných z jiných systémů MCAD.

Program automaticky rozeznává desky a ohyby jakéhokoli 3D modelu a pro sousední desky automaticky vytváří ohybové a rohové reliéfy. Konverze ostrých hran na ohyby a spoje je záležitostí jednoho kliknutí myší. Z plechového dílu je možné vytvořit těleso, ve kterém tloušťky a příčné plochy budou kolmé na plochy desek.

Ve verzi V15 můžete definovat chování během ohýbání plechu. Na rozdíl od jiných CAD systémů BricsCAD přesně interpoluje a extrapoluje hodnoty, které chybí v tabulkách ohybu.

Podklady pro výrobu ve formě rozvinutých plechových dílu můžete generovat jedním klepnutím myši. Program automaticky červenou barvou zvýrazňuje kolize ohybů.

BricsCAD V15 přichází se sadou nástrojů pro vytváření informačního modelu budovy. BIM kombinuje přesnost objemového modelování s jednoduchostí používání programu pro malování

BricsCAD BIM zajišťuje synchronizaci půdorysů, řezů a detailů se 3D modelem.

Podkladem pro generování stěn je 2D trasa. Z té můžete stěnu dynamicky vytáhnout do požadované výšky, nebo můžete parametry stěny zadat interaktivně. Jednoduše můžete změnit polohu nebo rozměry stěny.

Okna a dveře se vkládají z knihovny, ve které jsou prvky různého uspořádání a vzhledu. Můžete vytvářet i vlastní okna a dveře. Polohu oken a dveří ve stěně můžete upravovat nástroji pro přímé modelování a nastavení vazeb.

Ke změně viditelnosti objektů nemusíte používat nastavení vrstev. Skrývání a zobrazování objektů zajišťuje přímo BricsCAD BIM.

Pomocník výběru

Pomocí kontextového ovladače Quad™ můžete zrychlit své pracovní postupy. Nový pomocník výběru znázorňuje dostupné možnosti cyklického přepínání parametrů a postupů pomocí klávesy Ctrl.

Licenční klíče BricsCADu V15 jsou nyní multiplatformní. To znamená, že stejnou licenci můžete používat pod operačními systémy Windows, Linux i Mac. S BricsCADem získáte více možností za méně peněz. BricsCAD je více než kdykoli dříve tou správnou volbou.