Redakcja

Pokaż wszystkie wiadomości

2016-02-17

BricsCAD V16.2 znacznie udoskonalony Interfejs Użytkownika oraz Modelowanie 3D

Bricsys zapowiada wydanie ważnej aktualizacji, która znacznie rozszerzy BricsCAD V16, swoje flagowe oprogramowanie do projektowania 3D. Innowacyjny system CAD bazuje na światowym standardzie formatu .dwg by umożliwić rysowanie 2D, modelowanie 3D, projektowanie arkuszy blach oraz architektury BIM w jednej platformie. Aktualizacja zawiera udoskonalenia w modelowaniu 3D i UI.

Poprawiony Interfejs Użytkownika

  • Unikalny kursor Quad zyskał nowy układ kart. Zaprojektowany, aby dać naszym użytkownikom szybszy dostęp do grup w Quad. Na szczycie kursora Quad jest nowe pole informacji które zgłasza dane dotyczące zaznaczonych lub wskazanych obiektów.
  • Gdy kursor Quad znajdzie się nad wieloma obiektami, nasi użytkownicy mogą nacisnąć teraz Tab, aby przełączać pomiędzy nimi, podczas gdy kursor Quad wyświetla informacje o aktualnie wskazanym obiekcie. Przytrzymanie klawisza Ctrl podczas wyboru może być użyte do podświetlenia pod-obiektów szyków asocjacyjnych, multiodnośników oraz polilinii.
  • Gdy nowa funkcja rozwijanych wskazówek jest aktywna, wyświetlane są dodatkowe właściwości obiektów. Jest to przydatne, gdy użytkownicy muszą sprawdzić właściwości takie jak długości krawędzi bryły 3D.
  • Właściwości długości, powierzchni czy objętości są wyświetlane teraz w preferowanych jednostkach dzięki nowej zmiennej PropUnits. Jednostki zdefiniowane przez zmienną InsUnits są wykorzystywane jako bazowe jednostki przeliczeniowe.
  • Hiperłącza zawarte w rysunkach mogą być teraz eksportowane w plikach PDF.


Większa Użyteczność 3D

BricsCAD V16.2 teraz pozwala naszym użytkownikom na umieszczanie dynamicznych LUW na zakrzywionych powierzchniach. W przeciwieństwie do wszystkich innych systemów CAD, komenda DUCS nie jest ograniczona do płaskich powierzchni.

Nowy system zmiennych 3dOsMode kontroluje przyciąganie do różnych części geometrii bryły 3D. Wraz z BricsCAD 3D węzłami parametrycznymi, nowa opcja jest przydatna, gdy nasi użytkownicy tworzą i edytują model bryły 3D.

Komendy SectionPlane oraz BimSection są teraz rozszerzone o nową opcję Clip Display.


Ceny i dostępność

BricsCAD V16.2 to darmowa aktualizacja dla naszych klientów, jest dostępna w wielu językach na systemach operacyjnych Windows, Mac oraz Linux. Angielska wersja jest dostępna do pobrania już dziś. Dodatkowe języki i platformy ukażą się w najbliższych tygodniach. Darmowe pobieranie zwww.bricsys.com/bricscad zapewnia 30 dniową wersję próbną wszystkich funkcji edycji Platinum.

Z BricsCAD dostajesz więcej za mniej. Ceny zaczynają się już od 1850 zł. Inne edycje oraz dodatkowe rozwiązania oferują projektowanie arkuszy blach, planowanie BIM oraz wymianę danych 3D opartą na formacie .dwg.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową BricsCAD V16 www.bricsys.com.