Redakcja

Pokaż wszystkie wiadomości

2015-11-17

BricsCAD V16 na Mac jest już dostępny

BricsCAD V16 dla użytkownikówm Mac jest już dostępny i rozwija projektowanie architektoniczne BIM, modelowanie 3D oraz zwiększa funkcjonalność. Wszystko na platformę Macintosh.

Gent, Belgium: 17 Listopada, 2015 -- Bricsys ma przyjemność ogłosić, że jego flagowe oprogramowanie do projektowania, BricsCAD V16, zostało dziś wydanena platformę. Innowacyjny system CAD rozwijający rysowanie 2D, modelowanie 3D, projektowania arkuszy blach, oraz BIM -- wszystko w światowym standardzie pliku .dwg.

Nowe funkcje 2D i 3D w V16

BricsCAD V16 znacząco rozszerza funkcjonalności kursora Quad tak, że może on też rysować obiekty, a nie tylko je edytować. Kursor Quad w wersji V16 jest łatwy do dostosowania.

Użytkownicy mogą tworzyć lepsze rysunki za pomocą nowych, dynamicznych szyków asocjacyjnych, które tworzą i edytują szyki liniowe, prostokątne, biegunowe, szyki 3D a także szyki po ścieżce. Dodano także, możliwość stosowania transparentności do obiektów, warstw, oraz druków. Funkcje tekstu zostały rozszerzone o tekst wielokolumnowy, który automatycznie rozszerza się o kolejne kolumny.

Kafelki map mogą teraz zostać umieszczone z internetowych serwisów kartograficznych, a rysunki mogą być umieszczane używając koordynatów geograficznych.

BricsCAD V16 rozszerza tworzenie obiektów 3D o powierzchnie 3D, które mogą być edytowane zupełnie tak jak bryły 3D, łącznie z tymi, które zostały zaimportowane z innych programów CAD. Nowo wydane funkcje importu i leczenia złożeń z programów MCAD takich jak Solidworks i Inventor; dodatkowo, importowane są modele z popularnego SkechUp'a oraz dane BIM z plików IFC.

BricsCAD BIM (building information model) dla projektowania architektonicznego łączy modelowanie 3D z przekrojami, planami, oraz detalami i czyta oraz zapisuje pliki IFC z innych systemów BIM. Wszystkie materiały budowlane i kompozycje w bazie danych BIM są dostępne z poziomu panelu BIM. BricsCAD tworzy obiekty pokojów, które są wyznaczane poprzez granice ścian. Wybierz okna i drzwi z biblioteki lub stwórz swoje własne poprzez ustawianie parametrów w panelu Właściwości.

Przeprojektowane funkcje generują rysunki 2D, detale, przekroje oraz zestawy arkuszy w przeciągu sekund, zarówno z modeli BIM jak i arkuszy blach.

BricsCAD Sheet Metal

W BricsCAD V16, funkcje arkuszy blach stały się opcjonalnym dodatkiem. Nowe funkcje w V16 zawierają automatyczne kolorowanie funkcji, wyciągnięte gięcia oraz dodatkowe kształty skrzyżowań i wycięć. Wszystkie nowo przetwarzane obiekty pozwalają użytkownikom na szybkie produkowanie rodzin części arkuszy blach o różnych rozmiarach. Dodano wsparcie dla systemów CAM CYBELEC i DELEM.

Ceny i dostępność

Angielska wersja BricsCAD V16 dla Windows jest dostępna już dziś. Więcej wersji językowych oraz platform będzie wypuszczona w nadchodzących tygodniach. Darmowe pobranie oferuje 30 dniową wersję trial ze wszystkimi funkcjami wersji Platinum.

Z BricsCAD dostajesz więcej płacąc mniej. Ceny BricsCAD V16 rozpoczynają się już od 1850 PLN dla wersji Classic. Inne wersje oraz dodatkowe rozwiązania oferują projektowanie Arkuszy Blach, BIM, oraz wymianę danych 3D -- wszystko oparte na formacie .dwg.