Redakce

Zobrazit všechny novinky

17.2.2016

BricsCAD V16.2 výrazně rozšiřuje uživatelské prostředí a 3D modelování

Bricsys oznamují uvolnění významné aktualizace BricsCADu, vlajkové lodi jejich 3D návrhového softwaru. Tento CAD systém je založen na celosvětově standadním formátu DWG a umožňuje přesné 2D kreslení, 3D modelování, navrhování plechových dílů a stavební modelování BIM, to vše na jediné platformě. Aktualizace přináší vylepšení 3D modelování a uživatelského prostředí.

Vylepšené uživatelské rozhraní

  • V BricsCADu unikátní nástroj Quad kurzor má z důvodu rychlejšího přístupu k jednotlivým skupinám příkazů nové, přehlednější rozložení. V horní části nástroje Quad je nové informační pole, které zobrazuje vlastnosti entity, na kterou momentálně kurzorem najedete.
  • Pokud kurzorem Quad najedete na více entit najednou, můžete klávesou Tab cyklicky přepínat zobrazení informací o příslušné entitě. Stisknutím klávesy Ctrl v průběhu režimu výběru lze zobrazit informace o vnořených entitách asociativních polí, multiodkazů a křivek.
  • Pokud je aktivována nová funkce pro zobrazení vlastností entity, lze získat o entitě další rychlé informace. Tato funkce je užitečná, pokud si potřebujete ověřit některé vlastnosti, jako např. délku segmentu křivky nebo hran na tělese.
  • Každou délku, plochu nebo objem lze nyní zobrazit přímo v preferovaných jednotkách pomocí definice nových proměnných. Jednotky, nastavené prostřednictvím systémové proměnné InsUnits jsou pro konverzi použity jako výchozí.
  • Hypertextové odkazy obsažené ve výkresu nyní lze exportovat do PDF souborů.


Zvýšení použitelnosti ve 3D

BricsCAD V16.2 nyní umožňuje nastavit dynamický USS na zaoblené plochy. Na rozdíl od jiných CAD systémů, není použití DUSS omezeno pouze na rovinné plochy.

Nová proměnná 3dOsMode řídí nastavení režimu 3D uchopení na různé části geometrie těles. Společně s možností použití 3D parametrických vazeb je tato funkce velice užitečná při návrhu a úpravě modelů těles.

Pro definice řezových rovin lze nastavit oříznutí zobrazení entit před nebo za rovinou řezu.


Ceny a dostupnost

BricsCAD V16.2 je bezplatný update pro stávající uživatele V16, dostupný v mnoha jazykových verzích pod systémy Windows, Mac a Linux. Ke stažení je k dispozici zkušební verze na 30 dnů www.bricsys.com/bricscad která obsahuje všechny funkce verze Platinum.

S BricsCADem získáte více možností za méně peněz. Ceny BricsCAD V16 začínají na €450/$550 za edici Classic. Další edice Pro a Platinum obsahují přídavné moduly Sheet Metal, BIM a 3D převodník dat -- vše pro formát .dwg.

Více informací můžete obdržet na stránkách BricsCAD V16 www.bricsys.com.