Redakce

Zobrazit všechny novinky

17.11.2015

BricsCAD V16 pro Mac je k dispozici

BricsCAD V16 pro Mac je nyní k dispozici. BricsCAD V16 vylepšuje stavební modelování BIM, 3D modelování a celkovou využitelnost programu, to vše na platformě Macintosh.

Gent, Belgie: 17. listopadu, 2015 -- Bricsys s velkou radostí oznamuje, že BricsCAD V16 pro Mac byl dnes uvolněn k prodeji. Tento inovativní CAD systém obsahuje nástroje pro 2D kreslení, 3D modelování, návrh plechových dílů a architektonické BIM modelování -- vše na platformě nejrozšířenějšího formátu souborů .dwg.

Nové 2D a 3D funkce ve V16

BricsCAD V16 výrazně rozšiřuje funkce unikátního kontextového ovladače Quad pro kreslení objektů a jejich editaci. Nástroj Quad si lze ve V16 jednoduše přizpůsobit svým požadavkům.

Uživatelé mají k dispozici novou funkci pro vytváření dynamických polí, která mohou být typu pravoúhlá, kruhová a přímá, pole podél trasy a 3D pole. Použitím nového efektu průhlednosti můžete vylepšit vzhled vašich výkresů. BricsCAD umožňuje nastavovat míru průhlednosti. Odstavcový text je rozšířen pro použití sloupců a automatických zlomků.

Nyní lze mapové podklady vkládat online z kartografických serverů na webu a výkresy lze přesně vkládat pomocí geografických souřadnic.

BricsCAD V16 rozšiřuje tvorbu 3D objektů o vytváření 3D povrchů, které lze upravovat stejnými nástroji jako tělesa, včetně jejich importování z jiných CAD programů. V nové verzi lze importovat sestavy z programů MCAD, jako jsou Solidworks a Inventor; kromě toho lze importovat modely z populárního programu SketchUp a BIM data ze souborů IFC.

BricsCAD BIM (building information model) pro architektonické návrhování synchronizuje 3D modely s generovanými 2D řezy, pohledy a detaily a načítá a ukládá IFC soubory jiných BIM systémů. Všechny stavební materiály a skladby v databázi BIM jsou přístupné v ukotvitelném panelu. BricsCAD V16 vytváří objekty typu místnost, které jsou ohraničeny objekty typu zeď. Okna a dveře lze vybrat z knihovny nebo vytvořit jiné nastavením parametrů v panelu vlastností.

Přepracovaná funkce pro generování výkresů umožňuje okamžitou tvorbu 2D výkresů, detailů, řezů a sady listů z 3D modelů, BIM a modelů plechových dílů za použití stylů.

BricsCAD Sheet Metal

V BricsCAD V16 jsou funkce pro navrhování plechových dílů k dispozici v samostatném modulu. Nové funkce ve V16 zahrnují automatické nastavení barev prvků, tažené ohyby a další typy spojů a reliéfu rohu. Zcela nový nástroj pro dávkové zpracování, umožňuje uživatelům rychle vytvářet stejné typy plechových dílů v různých velikostech. Podpora CAM systemů je rozšířena o CYBELEC a DELEM.

Ceny a dostupnost

BricsCAD V16 pro Mac je již dostupný. Ke stažení je k dispozici zkušební verze na 30 dnů, která obsahuje všechny funkce verze Platinum.

S BricsCADem získáte více možností za méně peněz. Ceny BricsCAD V16 začínají na €410/$520 za edici Classic. Další edice Pro a Platinum obsahují přídavné moduly Sheet Metal, BIM a 3D převodník dat -- vše pro formát .dwg.